Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Sierszy zabiegają o utworzenie podstawówki

W Sierszy zabiegają o utworzenie podstawówki

Opublikowano:

Do piątku 13 stycznia 2017 roku będzie trwała akcja zbierania deklaracji od rodziców i opiekunów prawnych, którzy są zainteresowani utworzeniem dla swoich dzieci gminnej szkoły podstawowej w Sierszy na bazie obecnego Gimnazjum nr 2, które na skutek planowanej reformy oświatowej ma zostać wygaszone, a w konsekwencji zlikwidowane.

Akcja prowadzona jest z inicjatywy członków Stowarzyszenia Razem w Przyszłość, członków Rady Osiedla Siersza oraz innych zaangażowanych mieszkańców tego największego trzebińskiego osiedla.

Deklaracje dla rodziców i opiekunów prawnych dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym i szkolnym są roznoszone po domach i mieszkaniach przez inicjatorów akcji. Ponadto można je otrzymać w sklepie Euro u zbiegu ulic Zwycięstwa i Braci Romockich w Sierszy (u Kurka) oraz w pobliskim Przedszkolu Samorządowym.

Wypełnione przez rodziców lub opiekunów prawnych deklaracje należy do piątku 13 stycznia 2017 roku dostarczyć do sekretariatu Gimnazjum nr 2 w Sierszy. Poza godzinami pracy sekretariatu deklaracje można zostawić w szkolnej portierni.

– Prosimy rodziców oraz opiekunów dzieci o wsparcie naszych działań i jak najszybsze wypełnienie deklaracji. Będzie to niezwykle ważny argument za ponownym utworzeniem szkoły podstawowej w Sierszy – apeluje Marian Kokoszka, zastępca przewodniczącej Rady Osiedla Siersza.

– Nie pozwólmy zepchnąć się na margines. Dlaczego dzieci z naszego osiedla mają być traktowane gorzej od dzieci z innych osiedli czy sołectw? Dlaczego nasze dzieci mają moknąć lub marznąć na przystankach w oczekiwaniu na autobus szkolny do Gaja, skoro w centrum osiedla mamy zadbaną i przyjazną uczniom szkołę z fachową kadrą pedagogiczną? – podkreśla Marian Kokoszka.

Warto dodać, że we wspomnianym wcześniej sklepie Euro (u Kurka) jest również dostępna lista poparcia dla inicjatywy utworzenia gminnej szkoły podstawowej w Sierszy. Każdy z mieszkańców Sierszy i okolic może się na nią wpisać, deklarując tym sam wsparcie dla inicjatywy.

Robert Siwek

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij