Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Więcej zapłacimy za wywóz śmieci

Więcej zapłacimy za wywóz śmieci

Opublikowano:

Od 1 kwietnia 2016 roku mieszkańcy Trzebini jak i działające w naszym mieście firmy oraz instytucje więcej będą płacić za wywóz odpadów.


O podwyżce opłat już lutym bieżącego roku zdecydowało Zgromadzenie Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie.

W przypadku nieruchomości zamieszkałych stawka opłaty za odbiór odpadów, gdy są one segregowane, wyniesie 10 złotych od osoby za miesiąc (dotychczas było 8,70 zł). Natomiast w przypadku, gdy odpady nie będą segregowane, stawka ta będzie podwyższona do 18 złotych od osoby za miesiąc.

Podniesione zostały również niemal wszystkie stawki za odbiór odpadów z nieruchomości niezamieszkałych, czyli między innymi od firm i instytucji. W tym przypadku opłaty będą naliczane od ilości i pojemności odebranych pojemników na odpady. I podobnie jak w przypadku nieruchomości zamieszkałych będę one niższe wtedy, gdy odpady będą segregowane.

Dla przykładu podajemy, że w przypadku stosowania segregacji za odbiór pojemnika z odpadami o pojemności 240 litrów trzeba będzie zapłacić 33 złote. Opłata za odbiór takiego samego pojemnika ze śmieciami w przypadku rezygnacji z segregacji zostanie podwyższona do 59 złotych.

Szczegółowy wykaz nowych stawek znajdą Państwo na stronie Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie pod adresem: http://www.mzgk.chrzanow.pl

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij