Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z Myślachowic najczęściej spieszyli z pomocą

Z Myślachowic najczęściej spieszyli z pomocą

Opublikowano:

Blisko trzysta razy do akcji ratowniczych wyjeżdżali w ubiegłym roku druhowie z dziewięciu trzebińskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Na przestrzeni całego 2016 roku nasze jednostki OSP interweniowały łącznie aż 298 razy. Z tego 184 wyjazdy dotyczyły zagrożeń miejscowych, 89 było związanych z pożarami, a 7 z zabezpieczaniem rejonu chronionego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie. Natomiast pozostałe 18 przypadków to fałszywe alarmy.

Najwięcej wyjazdów odnotowali druhowie z OSP w Myślachowicach, bo aż 97. Na drugim miejscu z 66 interwencjami uplasowała się OSP Psary, a na trzecim OSP Młoszowa – 31 wyjazdów. Z kolei najrzadziej, bo tylko 7 razy interweniowali druhowie z OSP Siersza.

Dane dotyczące ubiegłorocznych wyjazdów trzebińskich jednostek OSP do akcji ratowniczych zostały przedstawione podczas majowego posiedzenia Komisji Prawa i Ochrony Środowiska Rady Miasta Trzebini przez jej przewodniczącego – Tadeusza Adamczaka.

Przypomnijmy, że w Gminie Trzebinia istnieje aktualnie dziewięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Dwie miejskie tj.: OSP Trzebinia i OSP Siersza oraz siedem jednostek działających w trzebińskich sołectwach: OSP Bolęcin, OSP Dulowa, OSP Lgota, OSP Młoszowa, OSP Myślachowice, OSP Płoki i OSP Psary.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij