Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Za wzorową służbę dla wspólnego dobra

Za wzorową służbę dla wspólnego dobra

Opublikowano:

Z okazji Dnia Strażaka zasłużeni dla pożarnictwa druhowie z trzebińskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zostali wyróżnieni medalami i odznakami.


Decyzją Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krakowie złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa uhonorowany został Grzegorz Ptak z OSP Płoki. Z kolei srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał Marek Mierniczek z OSP w Myślachowicach. Natomiast brązowymi medalami za zasługi dla pożarnictwa wyróżnieni zostali: Sławomir Kurek z OSP Siersza oraz Arkadiusz Urbańczyk z OSP Młoszowa.

Oprócz tego decyzją Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Chrzanowie odznakami wzorowego strażaka uhonorowani zostali: Dominik Suter z OSP Siersza, Adam Trembecki z OSP Lgota oraz Mateusz Panowicz z OSP Młoszowa.

Wręczenie medali i odznak miało miejsce podczas uroczystego apelu na trzebińskim Rynku w dniu 3 maja 2018 roku, a aktu tego dokonali: Andrzej Dybał – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, Ryszard Nowakowski – członek zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Chrzanowie oraz Jarosław Okoczuk – wiceprezes zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Trzebini.

– Serdecznie gratuluję wszystkim odznaczonym i wyróżnionym druhom. Jednocześnie składam najbardziej szczere podziękowania wszystkim strażakom, zarówno tym z trzebińskich jednostek OSP, jak i tym zawodowym, pełniącym na co dzień służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, za waszą pracę, zaangażowanie i odwagę w bardzo trudnych sytuacjach – mówił podczas uroczystości Grzegorz Żuradzki, pełniący funkcję burmistrza Trzebini.

– Bez waszej formacji trudno jest sobie wyobrazić bezpieczne funkcjonowanie dzisiejszego społeczeństwa. Wraz z innymi formacjami mundurowymi jesteście ostoją naszego bezpieczeństwa. Za to wszystkim wam jeszcze raz serdecznie dziękuję – dodał Grzegorz Żuradzki.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij