Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Zakład Karny ma nowego dyrektora

Zakład Karny ma nowego dyrektora

Opublikowano:

Z dniem 1 marca 2017 roku major Tomasz Wacławek został powołany na stanowisko dyrektora Zakładu Karnego w Trzebini.

Uroczystość związana z powołaniem dyrektora odbyła się w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej w Warszawie. Aktu powołania dokonał gen. Jacek Kitliński – dyrektor generalny Służby Więziennej, a towarzyszył mu płk. Włodzimierz Więckowski – dyrektor Okręgowej Służby Więziennej w Krakowie.

– Mjr Tomasz Wacławek ukończył socjologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W więziennictwie rozpoczął służbę na stanowisku wychowawcy w Zakładzie Karnym w Trzebini. Od 2010 roku pełnił obowiązki w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Krakowie na stanowisku starszego inspektora i specjalisty. Był rzecznikiem prasowym Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Krakowie – informuje portal Służba Więzienna.

Naszej lokalnej społeczności mjr Tomasz Wacławek dał się przed laty poznać jako osoba mocno zaangażowana w Zakładzie Karnym w Trzebini w realizację programu readaptacji społecznej pod nazwą „CIENIE PRZESZŁOŚCI”, w ramach którego osadzeni wykonywali między innymi prace porządkowe i zabezpieczające na trzebińskim cmentarzu żydowskim. Działanie to odbiło się wówczas szerokim i pozytywnym echem nie tylko w naszym regionie i w Polsce, ale również w innych krajach.

(RS)

Na zdjęciu od lewej nowy dyrektor Zakładu Karnego w Trzebini – mjr Tomasz Wacławek oraz gen. Jacek Kitliński – dyrektor generalny Służby Więziennej (Fot.: por. Aleksander Czyżowicz / www.sw.gov.pl).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij