Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Zatankował paliwo, nie zapłacił i odjechał

Zatankował paliwo, nie zapłacił i odjechał

Opublikowano:

Do kradzieży paliwa przez znajdującego się pod wpływem narkotyków kierowcę samochodu doszło ostatnio na jednej z trzebińskich stacji paliw.


Zaistniałe zdarzenie miało miejsce rano 19 lutego 2018 roku. Wtedy to klient jednej ze stacji paliw w Trzebini zatankował paliwo, a następnie, nie płacąc należności z tego tytułu, po prostu odjechał w dalszą drogę.

Sprawca kradzieży nie zdążył dojechać zbyt daleko, bo już po kilku minutach na Alei Henryka w Chrzanowie poszukiwany pojazd został zatrzymany przez policjantów zajmujących się przestępczością kryminalną.

W trakcie rozmowy ze stróżami prawa dwudziestoletni letni mieszkaniec jednego z sołectw w Gminie Krzeszowice tłumaczył, że nie miał pieniędzy, a musiał dojechać do Chrzanowa, dlatego zatankował bez płacenia.

Mężczyznę sprawdzono i okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Z kolei przybyli na miejsce policjanci z chrzanowskiej „drogówki” poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które dało wynik negatywny.

Funkcjonariusze „drogówki” bacznie przyjrzeli się jednak rozmówcy, a jego zachowanie i wygląd wskazywały, że jeśli jest trzeźwy, to może znajdować się pod wpływem innego, działającego podobnie do alkoholu środka. Przypuszczenia te potwierdziły się, bo badanie narkotestem wykazało obecność marihuany w jego organizmie.

– Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem pod wpływem narkotyków, za co grozi kara w wysokości co najmniej pięciu tysięcy złotych, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i do dwóch lat pozbawienia wolności – mówi Katarzyna Dąbkowska z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

(RS)

źródło: KPP Chrzanów

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij