Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Żuradzki zabiega o przyszłość Elektrowni Siersza

Żuradzki zabiega o przyszłość Elektrowni Siersza

Opublikowano:

Pełniący funkcję burmistrza Trzebini – Grzegorz Żuradzki zwrócił się z prośbą do wicepremier Beaty Szydło o doprowadzenie do rzeczowej rozmowy ze spółką Tauron, będącej właścicielem Elektrowni Siersza, na temat dalszej przyszłości tego ważnego dla naszej gminy przedsiębiorstwa.

– Elektrownia Siersza jest drugim co wielkości zakładem pracy w naszej gminie. Firma ta zatrudnia wielu naszych mieszkańców i znacząco zasila budżet Gminy Trzebinia – mówił Grzegorz Żuradzki podczas niedawnego spotkania w Trzebini z Beatą Szydło, byłą premier Rzeczypospolitej Polskiej, obecnie wicepremier rządu Mateusza Morawieckiego.

– Bardzo prosimy panią premier o doprowadzenie do rzeczowej rozmowy z władzami spółki Tauron na temat dalszej przyszłości Elektrowni Siersza i budowy w tym zakładzie nowego bloku energetycznego – prosił Grzegorz Żuradzki.

Przypomnijmy, że wielu mieszkańców Trzebini, a zwłaszcza pracowników Elektrowni Siersza i członków ich rodzin, od dawna obawia się o przyszłe losy tego przedsiębiorstwa.

Robert Siwek

Na zdjęciu chłodnie Elektrowni Siersza widziane od strony Gaja Zacisza. Fot.: Robert Siwek © 2017.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij