Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Gmina rozważy wyburzenie jeszcze w tym roku

Gmina rozważy wyburzenie jeszcze w tym roku

Opublikowano:

Nie jest wykluczone, że jeszcze w tym roku Gmina Trzebinia wyburzy budynek przy ulicy Ochronkowej 36 w centrum miasta, gdzie w przeszłości znajdowały się mieszkania socjalne.

Obiekt od pewnego czasu nie jest już zamieszkały. To zaś sprawia, że zarówno sam budynek jak i towarzyszące mu zabudowania (komórki, zewnętrzne ubikacje i wiata) wzbudzają czynne zainteresowanie ze strony złodziei i szabrowników.

– Niszczejący budynek wraz z dodatkowymi zabudowaniami nie jest ogrodzony, dlatego może stanowić zagrożenie dla osób postronnych, zwłaszcza dzieci. Ponadto obiekt szpeci okolicę, a jest usytuowany przy dość ruchliwej ulicy w centrum Trzebini  – mówi Wojciech Hajduk, przewodniczący Rady Osiedla Piaski i zarazem radny miejski.

– Skoro władze miasta zrezygnowały jakiś czas temu z zasiedlania budynku i postanowiły go wyburzyć, to nie powinno się zwlekać z podjęciem działań w tej kwestii – dodaje Wojciech Hajduk.

Wojciech Hajduk interweniował w tej sprawie na styczniowej sesji Rady Miasta Trzebini. Po jego interwencji burmistrz Trzebini ustosunkował się do sprawy.

– Informuję, że urząd wystąpił do biur projektowych o złożenie ofert na opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej na rozbiórkę budynku przy ulicy Ochronkowej 36 w Trzebini. Po opracowaniu dokumentacji oraz uzyskaniu pozwolenia na rozbiórkę, rozważona zostanie ewentualna rozbiórka w 2017 roku – czytamy w odpowiedzi na interwencję.

(RS)

Na zdjęciu rozpadająca się wiata oraz przeznaczony do wyburzenia niezamieszkały gminny budynek przy ulicy Ochronkowej 36 w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij