Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Ogromne topole mogą stwarzać zagrożenie

Ogromne topole mogą stwarzać zagrożenie

Opublikowano:

Podczas silnych wiatrów i wichur odłamują się przyschnięte gałęzie z ogromnych topól, które rosną przy przystanku autobusowym i parkingu samochodowym naprzeciwko dawnych Zakładów Tłuszczowych przy ulicy Słowackiego w Trzebini.

– Taka sytuacja może stwarzać poważne zagrożenie dla przemieszczających się w tym rejonie pieszych jak i dla kierowców korzystających ulicy Słowackiego. Ponadto może skutkować uszkodzeniem lub zniszczeniem samochodów pozostawionych na pobliskim parkingu – mówi Wojciech Hajduk, przewodniczący Rady Osiedla Piaski.

– Ponieważ drzewa rosną na terenie Skarbu Państwa, to też w połowie lutego zwróciłem się do Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie z prośbą o dokonanie przeglądu wspomnianego drzewostanu oraz o przycięcie suchych konarów i gałęzi grożących odłamaniem, co pozwoli na zażegnanie potencjalnego niebezpieczeństwa – dodaje Wojciech Hajduk.

Dodać należy, że potrzebę podjęcia działań w tej sprawie sygnalizowali ostatnio okoliczni mieszkańcy.

(RS)

Na zdjęciu przewodniczący Rady Osiedla Piaski – Wojciech Hajduk, który podjął interwencję w sprawie przycięcia usychających gałęzi na ogromnych topolach rosnących naprzeciwko dawnych Zakładów Tłuszczowych w Trzebini (Fot.: Robert Siwek 2017).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij