Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Interwencje i listy > Strach spacerować po parku w Sierszy

Strach spacerować po parku w Sierszy

Opublikowano:
Tagi: gmina, park, siersza,

Należący do Gminy Trzebinia park w Sierszy od kilku miesięcy ulega systematycznej degradacji. Nie widać, by ktokolwiek dbał o to miejsce. Tymczasem spacer po parku może rodzić zagrożenie dla zdrowia a nawet życia.


Park w Sierszy od pewnego czasu zaczyna przypominać obraz nędzy i rozpaczy. Jesienią nawet nie wygrabiono w nim opadłych liści. To jednak nic w porównaniu z ogromnymi, ciężkimi, odłamanymi konarami, które od dłuższego czasu wiszą w powietrzu, wspierając się jedynie na gałęziach drzew i  mogą runąć na ziemię.

W tej sprawie interweniował w naszej redakcji jeden z mieszkańców Trzebini.

– Odłamane konary drzew w każdej chwili mogą spaść na ziemię, co stwarza ogromne zagrożenie dla spacerowiczów, a zwłaszcza dla nieświadomych zagrożenia dzieci, których ze względu na bliskość bloków mieszkalnych nie brakuje w tym miejscu. Może dojść do niepotrzebnej tragedii, jak miało to miejsce kilka tygodni temu w Chrzanowie. Dziwię się, że gmina nie dba o usunięcie tych wiatrołomów – denerwuje się mężczyzna, który poprosił o nie podawanie do publicznej wiadomości swoich danych osobowych.

O ustosunkowanie się do sprawy postanowiliśmy poprosić władze gminy. Do tematu wrócimy na łamach naszego portalu.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij