Piątek, 09 czerwca 2023 | Felicjana, Pelagii
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Sierszy domagają się remontu Willi NOT

W Sierszy domagają się remontu Willi NOT

Opublikowano:

Willa NOT w Sierszy coraz bardziej niszczeje. Z tego też względu członkowie nowej Rady Osiedla Siersza wystąpili do burmistrza z apelem o podjęcie najpilniejszych prac remontowych w tym zabytkowym obiekcie.

– Wnosimy o naprawę poszycia dachu w przeciekającym miejscu oraz poprawienie stanu orynnowania dachu, gdyż woda spływająca z dachu miejscami płynie po murach, a tym samym niszczy elewację willi i przyczynia się do zawilgocenia fundamentów – apelował podczas lipcowej sesji rady gminy Marian Kokoszka, wiceprzewodniczący Rady Osiedla Siersza.

– Ponadto wnosimy o wykonanie izolacji pionowej i poziomej fundamentów willi oraz wykonanie drenażu wokół budynku, co zapobiegnie nasiąkaniu fundamentów i murów wilgocią oraz ich zagrzybieniu, co widoczne jest w piwnicach budynku. Oprócz tego wnioskujemy o osuszenie pomieszczeń w piwnicy oraz ich pomalowanie i remont – dodał Marian Kokoszka.

Wiceprzewodniczący Rady Osiedla Siersza zasugerował jednocześnie, by wspomniane prace remontowe wykonać za pieniądze z odszkodowania za szkody górnicze dla Willi NOT w Sierszy, które w wysokości 156.489 złotych wpłynęły w grudniu 2015 roku na konto gminy.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij