Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Aktywni seniorzy z Myślachowic

Aktywni seniorzy z Myślachowic

Opublikowano:

Emeryci oraz renciści z podtrzebińskich Myślachowic są dobrze zorganizowani. Starają się wspólnie spędzać swój wolny czas na różne atrakcyjne sposoby i pomagają sobie wzajemnie w trudnych życiowych sytuacjach.

Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 11 w Myślachowicach powstało z początkiem 2007 roku. Aktualnie liczy blisko 150 członków.

– Organizujemy wycieczki turystyczne, cykliczne imprezy integracyjne, wyjazdy na imprezy kulturalne, a nawet stworzyliśmy koło taneczne – wylicza Paweł Rejdych, prezes Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 11 w Myślachowicach.

Ustroń, Praga, Wrocław, Kudowa Zdrój, Sandomierz, Roztocze, Zamość, Zakopane to tylko część miejscowości i regionów, gdzie seniorzy z Myślachowic gościli w ostatnim czasie w ramach turystycznych podróży.

Jeszcze częściej myślachowiccy emeryci i renciści bawią się na piknikach z pieczonymi kiełbaskami lub ziemniakami oraz na imprezach z okazji Dnia Seniora, Andrzejek czy Barbórki.

Seniorzy z Myślachowic starają się również pomagać sobie wzajemnie w trudnych sytuacjach życiowych. Zwłaszcza, gdy któryś z nich podupadnie na zdrowiu, co w starszym wieku zdarza się przecież dość często.

– W tej kwestii pilną koniecznością jest opracowanie i wdrożenie w życie ogólnopolskiego programu, który zapewni seniorom dostęp do świadczeń zdrowotnych na przyzwoitym poziomie, w tym nowoczesnej profilaktyki, a zarazem będzie wspierał najbiedniejszych z nich w zakupie lekarstw i sprzętu rehabilitacyjnego – podkreśla stanowczo prezes Paweł Rejdych, który tematem tym planuje zainteresować parlamentarzystów.

Seniorzy z Myślachowic mają swoją siedzibę w miejscowym Domu Kultury przy ulicy Trzebińskiej. Spotykają się w czwartki w godzinach od 17.00 do 19.00.

W skład zarządu organizacji oprócz wspomnianego już prezesa Pawła Rejdycha wchodzą: Wanda Skutnik – skarbnik oraz Wanda Siejka – sekretarz.

Tekst i zdjęcie: Robert SIWEK

Na zdjęciu seniorzy z Myślachowic, którzy założyli koło taneczne i z powodzeniem występują na imprezach.

 

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij