Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Emeryci z Myślachowic na Orlej Perci

Emeryci z Myślachowic na Orlej Perci

Opublikowano:

W kole emerytów z Myślachowic nie brakuje miłośników górskich wędrówek. Dwóch z nich wybrało się niedawno na słynną tatrzańską Orlą Perć.

– Z początkiem października organizujemy dla członków naszego koła wycieczkę do Zakopanego i planujemy wyjście w Tatry. Z tego powodu wspólnie z kolegą z koła – Romanem Siejką wybraliśmy się wcześniej na rekonesans po tatrzańskich szlakach – mówi Paweł Rejdych, prezes Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 11 w Myślachowicach.

Będąc w Tatrach, niemłodzi już mężczyźni, postanowili wyruszyć na Orlą Perć – najtrudniejszy w Polsce górski szlak turystyczny. Podczas wędrówki zaliczyli między innymi Świnicę, Zawrat i Kozi Wierch.

– Kosztowało nas to sporo wysiłku, tym bardziej, że szlak w wielu miejscach jest bardzo niebezpieczny, ale nagrodą dla nas były niepowtarzalne tatrzańskie widoki, które dane nam było zobaczyć – wspomina Paweł Rejdych.

Ze względu na mocno ekstremalny charakter wędrówki po Orlej Perci swoim koleżankom i kolegom z koła podczas październikowej wycieczki w Tatry zaproponują inną, łatwiejszą trasę, Prawdopodobnie będzie to przejście Doliną Roztoki do jednego z najpiękniejszych miejsc w Tatrach Wysokich, a mianowicie do Doliny Pięciu Stawów Polskich.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij