Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Ludzie i pasje > Taneczna pasja trzebińskiego licealisty

Taneczna pasja trzebińskiego licealisty

Opublikowano:

Nauka w klasie mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini nie musi przeszkadzać w rozwijaniu artystycznych pasji uczniów. Wprost przeciwnie, może im sprzyjać, czego najlepszym przykładem mogą być taneczne osiągnięcia ucznia Karola Kulawika.


Karol Kulawik uczęszcza do klasy mundurowej II b w naszym liceum. To jednak nie przeszkadza mu, by uprawiać taniec towarzyski, który jest jego ogromną pasją. Sztukę tańca nasz uczeń poznaje systematycznie od jedenastu lat w Szkole Tańca Aleksandry Ciepły w Jaworznie – mówi Danuta Bis z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.

– Karol oraz jego partnerka Julia Langier trenują taniec razem już piąty rok. Przez te lata awansowali wspólnie od klasy tanecznej D, przez C i B do klasy A, co wymagało ogromu zaangażowania i pracy z ich strony – dodaje Danuta Bis.

Jak widać nauka w klasie mundurowej nie przeszkadza w rozwijaniu pozaszkolnych pasji uczniów, w tym pasji artystycznych. Wszystko wskazuje na to, że wyniesione z „mundurowych” lekcji umiejętności jak: dyscyplina, dbałość o kondycję, wytrwałość czy konsekwencja w działaniu mogą być bardzo pomocne i przydatne młodym ludziom u progu ich dorosłego życia.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij