Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Burmistrz i radni hojni dla Policji

Burmistrz i radni hojni dla Policji

Opublikowano:

Co pewien czas Gmina Trzebinia w różny sposób wspiera działalność lokalnej Policji. Tym razem postanowiono dofinansować zakup samochodu oznakowanego na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Podczas sesji w dniu 30 czerwca 2017 roku Rada Miasta Trzebini podjęła uchwałę o przekazaniu przez Gminę Trzebinia 25 tysięcy złotych na zakup samochodu oznakowanego z segmentu C wraz z doposażeniem dla potrzeb Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Nie wszyscy trzebińscy rajcy są jednak za systematycznym wpieraniem lokalnej Policji przez gminę. Za podjęciem uchwały głosowało tylko 11 radnych, natomiast aż 8 wstrzymało się od głosu w tej sprawie.

Według uzasadnienia do uchwały zakup nowego samochodu ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego.

Dodać należy, że zakup będzie również współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie (37.500 zł) oraz Gminę Chrzanów (25.000 zł), Gminę Libiąż (20.000 zł) i Gminę Babice (5.000 zł).

Przypomnijmy, że dwa miesiące temu Rada Miasta Trzebini podjęła uchwałę o przeznaczeniu w bieżącym roku 50 tysięcy złotych na sfinansowanie pieszych patroli policyjnych, które będą kierowane do miejsc szczególnie zagrożonych przestępczością.

(RS)

Na zdjęciu Komisariat Policji w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij