Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > Burmistrz i większość radnych hojna dla Policji

Burmistrz i większość radnych hojna dla Policji

Opublikowano:

50 tysięcy złotych z budżetu Gminy Trzebinia lokalne władze samorządowe zdecydowały się przeznaczyć na dofinansowanie zakupu sprzętu do nowego Komisariatu Policji w Trzebini, którego budowa przy ulicy Krakowskiej w centrum miasta właśnie jest finalizowana.

– Wyposażenie biurowe jakie posiadamy w starym Komisariacie Policji przy ulicy Kościuszki jest już mocno wysłużone. W przypadku pozyskania wsparcia od gminy do nowego obiektu moglibyśmy zakupić nowy sprzęt, co pozwoliłoby nam już nie myśleć w najbliższych latach o tego rodzaju zakupach i skupić się przede wszystkim na pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa – tłumaczył trzebińskim radnym prośbę o finansowe wsparcie Tomasz Zając, komendant powiatowy Policji w Chrzanowie.

– Chciałbym, by w tym kraju było normalnie, by Policja nie musiała żebrać, a środki finansowe na jej działalność były zarezerwowane w budżecie centralnym. Jako samorząd zdajemy sobie sprawę, że Policja stanowi ważne ogniwo w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom i dlatego staramy się wspierać tę formację, ale nie może to trwać bez końca. Na budowę nowego komisariatu przeznaczyliśmy już z budżetu gminy 2 mln zł i podarowaliśmy Policji na ten cel atrakcyjną działkę w centrum miasta – zaznaczył Stefan Adamczyk, przewodniczący Komisji Rozwoju Rady Miasta Trzebini.

Mimo wątpliwości niektórych rajców większość z nich w głosowaniu zdecydowała jednak o przeznaczeniu 50 tysięcy złotych na zakup sprzętu kwaterunkowego, biurowego i gospodarczego do nowego Komisariatu Policji w Trzebini. Decyzję w tej sprawie Rada Miasta Trzebini podjęła podczas sesji 31 lipca 2015 roku.

Przypomnijmy, że budowę nowego Komisariatu Policji w Trzebini rozpoczęto z początkiem lipca 2014 roku. Obiekt o wymiarach 61,54 m (długość) i 15,78 m (wysokość) będzie miał blisko 1700 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Inwestycja będzie kosztować ponad 10 mln zł.

Czterokondygnacyjny budynek w części parterowej będzie miał warsztat, myjnię i garaże. Wspólny dla interesantów i pracowników Policji wjazd na teren obiektu będzie prowadził z ulicy Żmirka. Dzięki specjalnej platformie usytuowanej w pobliżu schodów zewnętrznych budynek będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Dzięki tej inwestycji znacząco poprawią się warunki socjalne w jakich przyjdzie teraz pracować trzebińskim policjantom i zarazem przyjmować interesantów w porównaniu do tych w starym komisariacie przy ulicy Kościuszki 35. Nowoczesna bryła architektoniczna budynku wpłynie ponadto na poprawę wizerunku centrum Trzebini.

Tekst i zdjęcie: Robert Siwek

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij