Czwartek, 21 września 2023 | Jonasza, Mateusza
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > By było bezpieczniej dla pieszych i kierowców

By było bezpieczniej dla pieszych i kierowców

Opublikowano:

Gmina Trzebinia udzieli w bieżącym roku dotacji w wysokości 15 tysięcy złotych dla Województwa Małopolskiego na opracowanie audytu i koncepcji poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Kościelnej w Trzebini.

Uchwałę w tej sprawie Rada Miasta Trzebini podjęła w dniu 26 maja 2017 roku.

Szacunkowy koszt opracowania dokumentacji wynosi 30 tysięcy złotych i ma zostać pokryty po połowie przez Gminę Trzebinia i Województwo Małopolskie.

– Cieszę się, że powstanie opracowanie, które będzie podstawą do dalszych działań służących poprawie bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Kościelnej. To miejsce jest niebezpieczne i dochodzi tam do wypadków, dlatego trzeba zrobić wszystko, by tę sytuację zmienić – mówi Tadeusz Adamczak, radny z Osiedla Centrum, który zabiega o poprawę bezpieczeństwa we wspomnianym miejscu.

(RS)

Na zdjęciu przejście dla pieszych przez ulicę Piłsudskiego (drogę wojewódzką) w rejonie skrzyżowania z ulicą Kościelną (drogą gminną) w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij