Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Chcą ożywić otoczenie Zalewu Chechło

Chcą ożywić otoczenie Zalewu Chechło

Opublikowano:

Jeszcze w tym miesiącu ma być wiadomo czy projekt społeczno-gospodarczego ożywienia Zalewu Chechło poprzez budowę i rozbudowę jego infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej otrzyma unijne dofinansowanie.

Przypomnijmy, że projekt ten został przygotowany wspólnym wysiłkiem Gminy Trzebinia (lider projektu) oraz Gminy Chrzanów, Powiatu Chrzanowskiego i Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie.

Plany przewidują zagospodarowanie północnego i zachodniego otoczenia Zalewu Chechło na terenie Trzebini oraz Chrzanowa. Przewiduje się wykonanie między innymi: basenu z tarasami, placów rekreacyjnych dla dzieci młodszych i starszych, ścieżki zdrowia, żarobiwaku z wieżą widokową, pawilonu sanitarnego i małej gastronomii, boisk do badmintona i siatkówki plażowej, ścieżki pieszo-rowerowej, ekoplatformy, hangaru na łodzie i parkingów.

Całkowita wartość projektu to 8 milionów złotych. Jego autorzy liczą jednak na ponad 4,7 miliona złotych dofinansowania na jego realizację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Decyzję w tej sprawie Zarząd Województwa Małopolskiego powinien podjąć niebawem.

Jeśli projekt zyska dofinansowanie, to realizacja inwestycji rozpocznie się jeszcze tej jesieni. Natomiast jej zakończenie nastąpi w roku 2018.

– To przedsięwzięcie ma dla Trzebini bardzo ważne znaczenie, bo Zalew Chechło na tą chwilę nie jest zagospodarowany. Powinniśmy wykorzystać szansę, jaką może nam dać ten spory i malowniczy akwen. W przyszłości powinniśmy też umożliwić przedsiębiorcom udział w dalszym zagospodarowaniu tego terenu. Może któryś z nich zechce tam na przykład zbudować hotel – mówi Stefan Adamczyk, radny z Płok i zarazem przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości Rady Miasta Trzebini.

(RS)

Na zdjęciu widok na Zalew Chechło od strony zachodniej. Fot.: Robert Siwek 2016.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij