Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Bytomianie załatają dziury w naszych drogach

Bytomianie załatają dziury w naszych drogach

Opublikowano:

Gmina Trzebinia rozstrzygnęła przetarg na bieżące utrzymanie w roku 2017 dróg gminnych w zakresie napraw cząstkowych nawierzchni bitumicznych, czyli mówiąc prostym językiem na łatanie dziur w asfaltowych jezdniach.

Trzebińscy urzędnicy założyli, że w 2017 roku trzeba będzie wykonać na drogach gminnych naprawy jezdni na powierzchni wynoszącej około 2220 metrów kwadratowych.

Do przetargu na realizację prac przystąpiły trzy firmy z Bytomia, Krakowa i Olkusza oraz konsorcjum dwóch firm z ostatniego z wymienionych miast.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Krymex z Bytomia i to ona będzie w bieżącym roku odpowiadała za łatanie dziur w gminnych drogach. Firma z Bytomia zaoferowała realizację robót za najniższą cenę wynoszącą 147.513 złotych i jednocześnie zaoferowała trzyletnią gwarancję na wykonane prace.

Warto zauważyć, że jedną z firm ubiegających się o zamówienie była krakowska spółka AVR, która znana jest mieszkańcom Trzebini jako podmiot odpowiedzialny za zimowe utrzymanie dróg gminnych oraz jako uczestnik konsorcjum odpowiedzialnego za wywóz odpadów komunalnych.

Oferta krakowskiej firmy była jednak najdroższa, bo opiewała na kwotę 330.086 złotych, a jednocześnie zapewniała najkrótszą, zaledwie dwuletnią gwarancję na wykonane prace.

(RS)

Na zdjęciu jedna z pozimowych dziur z lat poprzednich w ulicy 22 Stycznia w Sierszy.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij