Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Chcą przenieść stację monitoringu powietrza

Chcą przenieść stację monitoringu powietrza

Opublikowano:

Komisja Prawa i Ochrony Środowiska Rady Miasta Trzebini opowiedziała się za przeniesieniem trzebińskiej stacji monitoringu powietrza z Osiedla ZWM w rejon dwupoziomowego parkingu przy ulicy Młoszowskiej w ścisłym centrum miasta.

– Osiedle ZWM jest uciepłownione, dlatego powietrze jest tam z pewnością czystsze niż w ścisłym centrum Trzebini, gdzie wciąż jest wiele tradycyjnych palenisk i gdzie niska emisja daje się mieszkańcom mocniej odczuć. Dlatego jesteśmy za przeniesieniem stacji monitoringu powietrza do centrum miasta – tłumaczy Tadeusz Adamczak, przewodniczący Komisja Prawa i Ochrony Środowiska Rady Miasta Trzebini.

Aktualnie należąca do Wojewódzkiego Inspektoriatu Ochrony Środowiska stacja monitoringu powietrza jest zabudowana na gminnych terenach zielonych przy ulicy Targowej na Osiedlu ZWM.

Stacja dokonuje między innymi pomiarów toksycznego pyłu zwieszonego PM 10 w powietrzu. Dla zainteresowanych podajemy, że w styczniu 2017 roku odnotowano w naszym mieście 20 dni z przekroczeniem normy pyłu zwieszonego w powietrzu. W lutym było takich dni 14, a marcu tylko 3.

(RS)

Na zdjęciu stacja monitoringu powietrza na Osiedlu ZWM w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij