Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Chcą świateł na skrzyżowaniu Długiej i Tuwina

Chcą świateł na skrzyżowaniu Długiej i Tuwina

Opublikowano:

Przewodniczący Rady Osiedla Salwator i radny miejski Paweł Jasic zwrócił się się do władz miasta z prośbą, by te przekonały Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do montażu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Długiej i Tuwima w Trzebini.


Od dawana z uwagi na duże natężeniu ruchu na ulicy Długiej w Trzebini (Drodze Krajowej nr 79) kierowcy samochodów wyjeżdżających z ulicy Tuwima, w tym z zakładów pracy powstających w pobliskiej strefie aktywności gospodarczej (specjalnej strefie ekonomicznej), mają duży problem, by skręcić w lewo w stronę centrum miasta.

– Wiem, że rondo na skrzyżowaniu ulic: Długiej i Tuwima w Trzebini nie powstanie. Dlatego apelowałbym o zwrócenie się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o montaż na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej, która ułatwiłaby kierowcom wyjeżdżającym z ulicy Tuwima skręt w lewo w kierunku centrum miasta – zwrócił do trzebińskich władz samorządowych podczas październikowej sesji Rady Miasta Trzebini Paweł Jasic.

– Rozmawiałem w tej sprawie z przedstawicielami dwóch firm powstałych w pobliskiej strefie aktywności gospodarczej i oni też popierają takie rozwiązanie – podkreślił Paweł Jasic.

Paweł Jasic dodał, że na niebezpiecznym skrzyżowaniu z uwagi na trudności z włączeniem się do ruchu doszło ostatnio do kolizji.

Robert Siwek

Na zdjęciu skrzyżowanie ulicy Tuwima z ulicą Długą (Drogą Krajową nr 79) w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij