Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > Coraz dłuższa kolejka do odbioru eternitu

Coraz dłuższa kolejka do odbioru eternitu

Opublikowano:
Tagi: azbest, gmina,

W 2015 roku Gmina Trzebinia odebrała nieodpłatnie 150 ton odpadów cementowo-azbestowych, głównie eternitu, z blisko 60 trzebińskich gospodarstw domowych. Potrzeby mieszkańców w tym zakresie są jednak znacznie większe.

– W 2015 roku nie udało się zrealizować wszystkich wniosków dotyczących usunięcia odpadów azbestowych. Na rok 2016 przeszło do realizacji 170 wniosków. Natomiast od początku roku do urzędu wpłynęło dodatkowo 14 nowych wniosków – czytamy w informacji nadesłanej do naszej redakcji przez Annę Kawalę, sekretarza Gminy Trzebinia.

W ubiegłym roku na bezpłatny wywóz odpadów azbestowych Gmina Trzebinia wydała 50 tysięcy złotych. Taką samą kwotę władze miasta zarezerwowały na ten cel w budżecie na rok 2016. Dla porównania podajemy, że tylko w roku 2014 poprzednie władze samorządowe Gminy Trzebinia na utylizację odpadów azbestowych przeznaczyły aż 320 tysięcy złotych.

Rozpoczęcie tegorocznej akcji wywozu eternitu planowane jest w miesiącach wiosennych.

Wnioski o bezpłatny wywóz odpadów cementowo-azbestowych mieszkańcy Gminy Trzebinia mogą składać na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta w Trzebini. Druki wniosków można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej gminy. Są one dostępne pod poniższym adresem:

http://www.trzebinia.pl/zalatw-sprawe?pid=62&sid=334:Wywoz-pokrycia-dachowego-z-eternitu

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij