Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Czterysta złotych na dziecko

Czterysta złotych na dziecko

Opublikowano:

W 2020 roku podmioty prowadzące w Trzebini żłobki będą mogły liczyć na 400 złotych miesięcznej dotacji od gminy na każde dziecko będące mieszkańcem naszej gminy i korzystające z takiej formy zajęć opiekuńczo-wychowawczych.

Tym samym dotacja ta zostanie utrzymana na poziomie z roku 2019. Uchwałę w tej sprawie Rada Miasta Trzebini podjęła na sesji w dniu 31 października 2019 roku.

Zgodnie z przyjętym dokumentem dotacja będzie mogła zostać wykorzystana na dofinansowanie bieżących wydatków związanych z zapewnieniem dziecku opieki w warunkach zbliżonych do warunków domowych, zapewnieniem opieki pielęgnacyjnej i edukacyjnej oraz na prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych.

– Myślę, że jest to jak najbardziej potrzebna uchwała. Będzie to pomoc dla rodziców, którzy zedecydowali się oddać swoje pociechy pod opiekę żłobka – powiedział przed poddaniem uchwały pod głosowanie Andrzej Miranowicz, dyrektor Trzebińskiego Centrum Administracyjnego, które nadzoruje opiekę żłobkową w Gminie Trzebinia.

Obecnie na terenie Trzebini funkcjonuje jeden niepubliczny żłobek pod nazwą „BOMBIK I PRZYJACIELE”. Placówka posiada 18 miejsc dla maluchów.

Robert Siwek

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij