Sobota, 10 czerwca 2023 | Bogumiła, Małgorzaty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Czy radni wrócą do Dworu Zieleniewskich?

Czy radni wrócą do Dworu Zieleniewskich?

Opublikowano:

Gminna radna – Halina Henc zawnioskowała o powrót do organizacji sesji Rady Miasta Trzebini w zabytkowym Dworze Zieleniewskich zamiast w wynajmowanej sali konferencyjnej.

Sprawa została poruszona na sesji Rady Miasta Trzebini w dniu 25 lipca 2019 roku.

– Wnioskuję, by sesje Rady Miasta Trzebini na powrót odbywały się w Dworze Zieleniewskich, gdzie jest duża, przestrona i tym samym lepiej nadająca się do tego sala. Fakt, że nie ma tam podjazdu dla osób niepełnosprawnych, ale przecież można taki podajzd w niedługim czasie wykonać – zaapelowała Halina Henc.

Radna podkreśliła, że w tej sprawie interweniowali u niej mieszkańcy gminy.

– Z kolei zaoszczędzone na wynajmie sali pieniądze można przeznaczyć na inne ważne cele, jak chociażby na doposażenie szkół czy przedszkoli. Tym bardziej, że ciągle się mówi, że na wiele rzeczy brakuje środków – dodała Halina Henc.

Przypomnijmy, że przez długie lata sesje Rady Miasta Trzebini (poza nielicznymi wyjątkami) odbywały się w reprezentacyjnej sali lustrzanej zabytkowego Dworu Zieleniewskich przy ulicy Piłsudskiego w Trzebini. Jednak z nastaniem nowej kadencji władz samorządowych, pod koniec 2018 roku, zrezygnowano z organizacji sesji rady w Dworze Zieleniewskich i postanowiono wynajmować na ten cel salę konferencyjną w Business Campus Trzebinia przy ulicy Kościuszki. Zmianę argumentowano tym, iż w Dworze Zieniewskich brakuje podjazu dla osób niepełnosprawnych i obiekt nie posiada odpowiedniego interentu do transmisji obrad w sieci.

(RS)

Na zdjęciu Dwór Zieleniewskich w Trzebini. Fot.: Robert Siwek © 2016.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij