środa, 27 września 2023 | Damiana, Amadeusza
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dekomunizacja trzebińskich ulic na finiszu

Dekomunizacja trzebińskich ulic na finiszu

Opublikowano:

Podczas wrześniowej sesji Rada Miasta Trzebini podjęła uchwały o zmianie nazwy ulicy 22 Stycznia w Sierszy oraz zmianie nazwy ulicy Kruczkowskiego na terenie Osiedla Trzebionka.


Zgodnie z sugestiami Instytutu Pamięci Narodowej oraz konsultacjami przeprowadzonymi w poszczególnych osiedlach ulica „22 Stycznia” w Sierszy będzie nosiła nazwę rozszerzoną o brzmieniu „22 Stycznia 1863 roku„, a ulica „Kruczkowskiego” na terenie Trzebionki będzie się nazywała „Rafineryjna„.

Nowe nazwy będą obowiązywały po upływie czternastu dni od daty opublikowania uchwał Rady Miasta Trzebini w tej sprawie w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Konieczność zmiany nazw ulic wynikała z zapisów Ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

Wszystko wskazuje na to, że były to ostatnie dwie ulice na terenie Gminy Trzebinia, które zgodnie ze wspomnianą ustawą musiały zostać „zdekomunizowane”.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij