Sobota, 09 grudnia 2023 | Leokadii, Wiesławy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dotacja do opieki żłobkowej bez zmian

Dotacja do opieki żłobkowej bez zmian

Opublikowano:

W 2018 roku podmioty prowadzące na terenie Trzebini żłobki będą mogły liczyć na 300 złotych miesięcznej dotacji celowej od gminy na każde dziecko korzystające z takiej formy zajęć opiekuńczo-wychowawczych.


Tym samym dotacja ta w roku 2018 zostanie utrzymana na poziomie z roku bieżącego. Uchwałę w tej sprawie Rada Miasta Trzebini podjęła na sesji w dniu 1 grudnia 2017 roku.

Zgodnie z przyjętym dokumentem w ramach 300 złotowej dotacji do każdego dziecka 100 złotych ma być przeznaczone na wyżywienie, a pozostałe 200 złotych na zapewnienie dziecku opieki w warunkach zbliżonych do warunków domowych oraz na zapewnienie właściwej do wieku dziecka opieki pielęgniarskiej i edukacyjnej, a w szczególności: gier i zabaw stymulujących rozwój dziecka, opieki logopedycznej, nauki w formie zabawy, zajęć manualno-plastycznych i rytmiki.

Dotacja będzie udzielana przez gminę na wniosek podmiotu prowadzącego żłobek.

Obecnie na terenie Trzebini funkcjonuje jeden niepubliczny żłobek prowadzony przez osobę fizyczną, który posiada 21 miejsc dla maluchów.

– Uchwalona dotacja na rok 2018 ma celu zmniejszenie opłat ponoszonych przez rodziców za wyżywienie oraz opiekę w czasie pobytu dziecka w żłobku – tłumaczy w uzasadnieniu do uchwały Andrzej Miranowicz, dyrektor Trzebińskiego Centrum Administracyjnego.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij