Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dotacja na kosztorys rekultywacji składowiska odpadów

Dotacja na kosztorys rekultywacji składowiska odpadów

Opublikowano:

4.500 złotych pomocy finansowej w formie dotacji celowej Gmina Trzebinia przekaże Powiatowi Chrzanowskiemu na wykonanie kosztorysu inwestorskiego rekultywacji składowiska odpadów przy ulicy Słowackiego w Trzebini.

Uchwałę w tej sprawie Rada Miasta Trzebini podjęła na lipcowej sesji, a o udzielenie takiej pomocy zwróciły się władze Powiatu Chrzanowskiego.

Przypomnijmy, że na przełomie maja i czerwca bieżącego roku na zlecenie władz Powiatu Chrzanowskiego przeprowadzona została inwentaryzacja odpadów zgromadzonych przy ulicy Słowackiego w Trzebini, z której wynika, że zgromadzono tam około 46 tysięcy metrów sześciennych odpadów, głównie gumowych oraz pochodzących z demontażu pojazdów.

– Na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji odpadów sporządzony zostanie kosztorys inwestorski, określający wysokość środków finansowych potrzebnych do przeprowadzenia likwidacji składowiska. Kosztorys ten będzie podstawą do ubiegania się o pomoc finansową z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Ministerstwa Środowiska – poinformowała Agnieszka Malczyk, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Trzebini.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij