Wtorek, 28 listopadaa 2023 | Zdzisława, Lesława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Działania radnych będzie można śledzić w sieci

Działania radnych będzie można śledzić w sieci

Opublikowano:

Od kwietnia 2017 roku w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Trzebinia mają być systematycznie zamieszczane nagrania video z sesji Rady Miasta Trzebini oraz protokoły z posiedzeń komisji problemowych trzebińskiej rady.

Przypomnijmy, że już na początku obecnej kadencji trzebińskiego samorządu, w lutym 2015 roku, radny Wojciech Hajduk zabiegał o publikowanie nagrań z sesji Rady Miasta Trzebini na stronie internetowej Gminy Trzebinia. Jego pomysł był wówczas opiniowany przez komisje problemowe rady i większość z nich była wtedy przeciwna jego realizacji. Teraz jednak, po przeszło dwóch latach, do pomysłu powrócono i postanowiono go zrealizować.

– Ciszę się, że nagrania z sesji oraz protokoły z posiedzeń komisji rady będą publikowane w sieci. Uważam, że działalność gminnego samorządu powinna być jawna, a każdy zainteresowany mieszkaniec powinien mieć nieskrępowaną możliwość śledzenia publicznych działań podejmowanych przez poszczególnych radnych bądź pracowników samorządowych – mówi radny Wojciech Hajduk.

– Nie każda osoba zainteresowana działalnością gminnego samorządu ma czas, by przyjść na sesję rady lub posiedzenie komisji. Publikacja informacji z posiedzeń tych gremiów w Internecie pozwoli zainteresowanym osobom zapoznać się w dowolnym czasie z interesującymi je materiałami – dodaje Wojciech Hajduk.

(RS)

Na zdjęciu radny Wojciech Hajduk – inicjator publikowania w sieci nagrań z sesji Rady Miasta Trzebini i zwolennik jawności działań gminnego samorządu.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij