Wtorek, 16 sierpnia 2022 | Joachima, Rocha
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Gmina przejmie pokopalniane działki

Gmina przejmie pokopalniane działki

Opublikowano:

Gmina Trzebinia podjęła starania zmierzające do nabycia w formie darowizny kilkunastu działek od Spółki Restrukturyzacji Kopalń w Bytomiu, które są zajęte pod różnego rodzaju infrastrukturę służącą naszym mieszkańcom.


Chodzi o działki położone na terenie Krza i Wodnej, a zajęte pod: drogę wewnętrzną od ulicy Tysiąclecia Państwa Polskiego, część pasa drogowego ulicy Kopalnianej, chodnik przy ulicy Grunwaldzkiej, zatoczkę autobusową przy ulicy Grunwaldzkiej, parkingi i zieleń przy ulicy Kopalnianej, część ulicy Gwarków oraz zaplecze boiska sportowego przy ulicy Wesołej.

Uchwałę w tej sprawie Rada Miasta Trzebini podjęła z końcem października 2017 roku.

– Spółka Restrukturyzacji Kopalń zobowiązała się do nieodpłatnego przeniesienia prawa do nieruchomości w trybie art. 23 ust. 1 Ustawy z dnia 7 września 2007 roku o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, który mówi, iż, przedsiębiorstwo górnicze może dokonać darowizny na rzecz gminy górniczej albo spółdzielni mieszkaniowej, za ich zgodą, na cele związane z realizacją urządzeń infrastruktury technicznej, inne cele publiczne, a także w celu pobudzenia aktywności gospodarczej w gminie górniczej – czytamy w uzasadnieniu do uchwały dotyczącej przejęcia wspomnianych wcześniej nieruchomości.

(RS)

Na zdjęciu fragment boiska sportowego im. Benedykta Jagiełły przy ulicy Wesołej na Osiedlu Wodna. Jedna z przejmowanych działek stanowi zaplecze tego obiektu sportowego.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij