Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > Gmina wykupi bazę od gminnej spółki

Gmina wykupi bazę od gminnej spółki

Opublikowano:

Na wniosek burmistrza Trzebini  – Adama Adamczyka Rada Miasta Trzebini podjęła uchwałę o wykupie na rzecz Gminy Trzebinia od gminnej spółki Usługi Komunalne „Trzebinia” bazy transportowej położonej przy ulicy Kościuszki w Trzebini.

Nieruchomość składa się z wielu działek o łącznej powierzchni 0,5952 ha, a położona jest w sąsiedztwie Miejskiego Stadionu Sportowego oraz byłego Komisariatu Policji  w Trzebini. Znajdują się na niej budynki i budowle bazy transportowej gminnej spółki Usługi Komunalne „Trzebinia”.

Całość ma zostać wykupiona za około 1.200.000 złotych. Pozyskane w ten sposób pieniądze spółka ma wydać na konkretne cele.

– 800 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na spłatę pożyczki zaciągniętej w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na rekultywację składowiska odpadów kumunalnych przy ulicy Piłsudskiego w Trzebini. Dalsze 120 tysięcy złotych plus koszty aktu notarialnego to pieniądze na wykup od prywatnej osoby działki, która przed laty została zajęta pod wyspisko.  Pozostała kwota to równowartość podatku VAT – tłumaczył podczas sesji Adam Adamczyk, burmistrz Trzebini.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij