Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Gmina żłobka nie zbuduje

Gmina żłobka nie zbuduje

Opublikowano:

Władze Gminy Trzebinia nie planują budowy ani utworzenia na bazie innego obiektu gminnej placówki opiekuńczo-wychowawczej dla najmłodszych dzieci czyli żłobka.

O plany w tym zakresie podczas zebrania wiejskiego w Myślachowicach władze naszego miasta zapytała jedna z obecnych na sali młodych kobiet.

Co prawda w Trzebini funkcjonuje utworzony przez prywatnego przedsiębiorcę żłobek niepubliczny, ale nie wszyscy rodzice chcą do niego posyłać swoje dzieci z uwagi na jego niezbyt szczęśliwą lokalizację w samym centrum miasta, w tym brak większego placu zabaw dla dzieci bezpośrednio przy placówce oraz bliskość baru piwnego.

– Z tego co się orientuję, to w niepublicznym żłobku w Trzebini są jeszcze wolne miejsca – wyjaśnił Jarosław Okoczuk, zastępca burmistrza Trzebini, dając tym samym do zrozumienia, że właśnie do niego rodzice mogą posyłać swoje maluchy.

– My się zastanawialiśmy, robiliśmy niejednokrotnie rozpoznanie czy faktycznie jest potrzeba, by w naszej gminie powstał taki obiekt, jakim jest żłobek. Nie ukrywam, że nie widzieliśmy takiej potrzeby, z uwagi na brak zainteresowania – dodał zastępca burmistrza, rozwiewając marzenia młodej trzebinianki o gminnym żłobku.

Przypomnijmy, że poprzednie władze naszej gminy planowały utworzenie miejskiego żłobka w budynku Przedszkola Samorządowego nr 4 w Trzebini-Górce. Z kolei wspomniane przedszkole zamierzały przenieść do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 4 i na jej bazie stworzyć zespół szkolno-przedszkolny.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij