Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Hajduk apeluje o uporządkowanie cmentarza

Hajduk apeluje o uporządkowanie cmentarza

Opublikowano:

Trzebiński radny Wojciech Hajduk i zarazem przewodniczący Rady Osiedla Piaski zaapelował do władz naszej gminy o podjęcie działań mających na celu wykonanie pilnych prac porządkowych na Cmentarzu Żydowskim w Trzebini.

W tej sprawie radny Wojciech Hajduk skierował interpelację do władz naszej gminy.

– W związku z otrzymanym pismem od Społecznego Opiekuna Cmentarza Żydowskiego w Trzebini o potrzebie wykonania pilnych prac porządkowych na terenie Cmentarza Żydowskiego przy ulicy Słowackiego w Trzebini oraz biorąc pod uwagę brak możliwości udzielenia na ten cel pomocy z budżetu osiedlowego, zwracam się z wnioskiem o podjęcie działań zmierzających do realizacji wymienionych prac lub o podjęcie starań o uzyskanie środków zewnętrznych na realizację tego zadania – czytamy w interpelacji złożonej przez Wojciecha Hajduka.

Chodzi o ustawienie pięciu przewróconych macew w miejscu ich poprzedniej lokalizacji, pomalowanie filarów bramy cmentarnej i budynku Ohelu z zewnątrz, naprawę ubytków kamiennego ogrodzenia cmentarza od strony wschodniej oraz uzupełnienie betonowego kołnierza na ogrodzeniu cmentarza od strony południowej.

Zdaniem wnioskodawcy szacunkowy koszt tych prac wyniesie około 6 tysięcy złotych.

– W przeszłości drobne prace porządkowe i naprawcze wykonywane były w ramach porozumienia zawartego z Zakładem Karnym w Trzebini – podkreśla we wspomnianej interpelacji Wojciech Hajduk.

Robert Siwek

Na zdjęciu brama wejściowa na Cmentarz Żydowski przy ulicy Słowackiego w Trzebini. Fot.: Robert Siwek © 2018.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij