Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Hajduk chce, by PSZOK pozostał w Trzebini

Hajduk chce, by PSZOK pozostał w Trzebini

Opublikowano:

Radny Wojciech Hajduk zaapelował do burmistrza Trzebini – Jarosława Okoczuka o podjęcie starań mających na celu utrzymanie w naszym mieście działalności Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Przypomnijmy, że Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie poinformował ostatnio, że z dniem 1 grudnia 2018 roku przestanie funkcjonować filia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Piłsudskiego w Trzebini (przy dawnym komunalnym składowisku odpadów), gdzie mieszkańcy mogli przywozić i oddawać bezpłatnie uciążliwe odpady jak: meble, opony czy akumulatory.

– Zamknięcie punktu jest spowodowane zakończeniem umowy dzierżawy terenu, a w związku z tym wygaśnięciem zezwolenia na zbieranie odpadów dla tego punktu. Ze względu na zmianę przepisów ustawy o odpadach i zaostrzone wymogi dotyczące punktów zbierania odpadów nie ma już możliwości uzyskania nowego zezwolenia na prowadzenie PSZOK w Trzebini – czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie.

– Odpady, tak jak dotychczas, będą przyjmowane w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Balinie. Punkt jest czynny codziennie od 8:00 do 18:00, a w soboty do 14:00 – czytamy w dalszej części komunikatu opublikowanego przez Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie.

Temat ten został poruszony przez Wojciecha Hajduka – miejskiego radnego i przewodniczącego Rady Osiedla Piaski na sesji Rady Miasta Trzebini w dniu 30 listopada 2018 roku.

– Z dniem 1 grudnia 2018 roku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Trzebini kończy swoją działalność. Pewnie będzie to uciążliwe dla naszych mieszkańców, którzy przywozili i oddawali w tym miejscu swoje odpady. Trzeba przy tym zauważyć, że nadal działający tego typu punkt w Balinie jest znacznie oddalony od Trzebini i nie każdemu będzie po drodze, by tam właśnie zawozić odpady – mówił podczas sesji Wojciech Hajduk.

– Myślę, że wszystkim nam leży na sercu ekologia, dlatego chciałem zaapelować do burmistrza, by podjąć rozmowy z zarządem Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie na temat dalszego funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Trzebini. I nawet jeśli nie jest to możliwe w obecnej lokalizacji, to może w jakimś innym miejscu – dodał Wojciech Hajduk.

Robert Siwek

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij