środa, 07 grudnia 2022 | Marcina, Ambrożego
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Hojne władze Trzebini

Hojne władze Trzebini

Opublikowano:

Dość często zdarza się, że na sesjach Rady Miasta Trzebini na wniosek burmistrza rozpatrywane są i podejmowane uchwały w sprawie pomocy finansowej dla różnych instytucji i podmiotów.


Podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Trzebini pojawiły aż trzy tego rodzaju uchwały. Dwie dotyczyły wsparcia dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie (dofinansowanie remontu podnośnika oraz zakupu samochodu), a trzecia wsparcia dla Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie (także dofinansowanie zakupu samochodu).

Nie wszyscy trzebińscy radni są jednak za tym, by Gmina Trzebinia okazywała hojność dla każdego, kto o to poprosi, a zwłaszcza dla instytucji państwowych, które mają przecież swoje własne budżety. Na ostatniej sesji zwróciła na to uwagę radna Barbara Paszcza z Karniowic.

– Nasza gmina zawsze była hojna w stosunku do różnych instytucji państwowych i gdy te instytucje prosiły o pomoc, to taką pomoc otrzymywały – stwierdziła Barbara Paszcza.

– Czy nie jest to jednak tak, że szefowie tych instytucji już się do tego przyzwyczaili? W ten sposób rozpieszczamy szefów tych instytucji zamiast zmusić ich do wysiłku i zabiegania o potrzebne im pieniądze u własnych przełożonych w swoich nadrzędnych organach – dodała Barbara Paszcza.

(RS)

Na zdjęciu główna siedziba Urzędu Miasta w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij