Sobota, 06 marca 2021 | Jordana, Róży
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Inwestycja za ponad dwa miliony złotych

Inwestycja za ponad dwa miliony złotych

Opublikowano:

Na wniosek burmistrza Trzebini w dniu 25 listopada 2016 roku Rada Miasta Trzebini podjęła uchwałę o nabyciu przez Gminę Trzebinia od spółki Usługi Komunalne Trzebinia w likwidacji sieci cieplnych i urządzeń ciepłowniczych.

„Spółka Usługi Komunalne Trzebinia w likwidacji jest obecnie właścicielem sieci cieplnych i urządzeń ciepłowniczych położonych w Trzebini w rejonie ulic: Jana Pawła II, Os. Gaj, Kopalnianej, Gwarków, Grunwaldzkiej i Sobieskiego oraz nieruchomości zabudowanej budynkiem stacji wymienników ciepła zlokalizowanej w Trzebini przy ulicy Jana Pawła II. Powyższe sieci cieplne i urządzenia są aktualnie dzierżawione przez firmę Veolia Południe (…).

W związku likwidacją spółki wyżej wymienione sieci były przedmiotem sprzedaży, W wyniku przeprowadzonej procedury sprzedaży nie udało się pozyskać nabywcy sieci, który by zapewnił ciągłość dostaw ciepła.

Do tutejszego Urzędu wpłynął wniosek spółki Usługi Komunalne Trzebinia w likwidacji w sprawie złożenia pisemnej oferty na zakup przez Gminę Trzebinia infrastruktury ciepłowniczej położonej w rejonie ulic: Jana Pawła II, Os. Gaj, Kopalnianej, Gwarków, Grunwaldzkiej i Sobieskiego oraz nieruchomości zabudowanej budynkiem stacji wymienników ciepła zlokalizowanej w Trzebini przy ulicy Jana Pawła II.

Celem zapewnienia ciągłości dostaw ciepła dla odbiorców oraz w ramach realizacji zadań własnych gminy, wynikających z przepisów ustawy o samorządzie gminnym zachodzi konieczność wykupu przez gminę od spółki Usługi Komunalne Trzebinia w likwidacji wyżej wymienionych środków trwałych.

W przypadku wykupu powyższych środków trwałych Gmina Trzebinia wstąpi w prawa i obowiązki umowy dzierżawy zawartej ze spółką Veolia.

Veolia Południe spółka z o.o. zobowiązała się do zapłaty czynszu dzierżawy za okres 17 lat z góry w wysokości 1.020.000 złotych netto, z czego 700.000 złotych netto płatne z góry w roku bieżącym stanowić będzie wpływ z czynszu dzierżawy, natomiast pozostała kwota w wysokości 320.000 złotych netto z tytułu czynszu dzierżawy zostanie wpłacona w terminie do 15.01.2017 roku.

Ponadto firma Veolia Południe spółka z o.o. zobowiązuje się w terminie do 31.05.2019 roku dokonać napraw i remontów na dzierżawionych sieciach o łącznej wartości 1.500.000 złotych plus 23 procent VAT, co daje łączną kwotę 1.845.000 złotych brutto.

W dniu 16.11.2016 roku przeprowadzono negocjacje cenowe z likwidatorem spółki w sprawie ustalenia ceny wyżej wymienionych sieci ciepłowniczych. Na podstawie sporządzonej wyceny przez firmę Sigma Capital w Katowicach wartość wyżej wymienionych środków trwałych została ustalona na kwotę 3.931.641 złotych. W wyniku negocjacji strony uzgodniły ostateczną cenę nabycia przez Gminę Trzebinia przedmiotowych sieci na kwotę 2.200.000 złotych brutto. (…).  – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały Rady Miasta Trzebini.

– Przedwczoraj mieliśmy spotkanie radnych z panem burmistrzem i tam wiele rzeczy sobie wyjaśniliśmy, bo nie ulega wątpliwości, że trzeba podjąć męską decyzję, aby zamknąć temat Usług Komunalnych. Myślę, że jest to ruch w dobrym kierunku panie burmistrzu, żeby po prostu zamknąć temat likwidacji tej spółki i żeby nie było później kłopotów związanych z tym, że zostaną jakieś ogony do zapłaty po likwidacji spółki, co i tak przeniosłoby się na szczebel gminy – powiedział przed poddaniem uchwały pod głosowanie radny Stefan Adamczyk, pełniący funkcję przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości Rady Miasta Trzebini.

Na przestrzeni ostatniego roku nasz portal pisał również o wykupieniu przez Gminę Trzebinia biurowca Usług Komunalnych Trzebinia przy ulicy Rynek 18 i bazy transportowej przy ulicy Kościuszki w Trzebini. Informacje na ten temat znajdą Państwo pod poniższymi linkami:

http://wtrzebini.pl/samorzad-i-biznes/gmina-kupila-biurowiec-od-gminnej-spolki/

http://wtrzebini.pl/samorzad-i-biznes/gmina-wykupi-baze-od-gminnej-spolki/

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij