Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Kolejne trzebińskie rondo zyskało nazwę

Kolejne trzebińskie rondo zyskało nazwę

Opublikowano:

„Rondo Sokoła” – taką nazwę będzie nosiło zbudowane w ubiegłym roku rondo u zbiegu ulic: Kościuszki, Harcerskiej i Metalurgicznej w centrum Trzebini.

Uchwałę w tej sprawie Rada Miasta Trzebini podjęła na sesji w dniu 27 czerwca 2019 roku.

Z wnioskiem o nadanie takiej nazwy rondu wystąpili do władz miasta przedstawiciele Trzebińskiego Centrum Kultury, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Trzebińskiej „Cor” i Grupy Twórców „Pegaz”.

Ponadto wniosek zyskał aprobatę Rady Osiedla Salwator, Komisji Prawa i Ochrony Środowiska Rady Miasta Trzebini, Komisji Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości Rady Miasta Trzebini oraz krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Z kolei Rada Osiedla Piaski zaproponowała, by obiektowi nadać nazwę „Ronda Hutników”, ale propozycja ta nie zyskała szerszego poparcia.

Przypomnijmy, że rondo przy Domu Kultury „Sokół” w Trzebini zostało zbudowane w 2018 roku na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a koszt inwestycji wyniósł ponad 4 miliony złotych.

Oprócz wykonania ronda i jego oznakowania inwestycja objęła między innymi: przebudowę istniejących sieci uzbrojenia terenu, odwodnienie obszaru inwestycji i budowę przejść dla pieszych oraz ciągów pieszych.

Robert Siwek

Na zdjęciu fragment ronda zbudowanego na skrzyżowaniu ulic: Kościuszki, Harcerskiej i Metalurgicznej w Trzebini. Fot.: Robert Siwek © 2018.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij