Piątek, 27 stycznia 2023 | Angeliki, Przybysława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > Komunalna spółka pozbywa się majątku

Komunalna spółka pozbywa się majątku

Opublikowano:

Usługi Komunalne „Trzebinia” postanowiły sprzedać Gminie Trzebinia swój biurowiec przy ulicy Rynek 18 wraz z przynależnymi do niej działkami. Pozyskane w ten sposób pieniądze mają posłużyć gminnej spółce jako wkład własny potrzebny do przeprowadzenia rekultywacji komunalnego składowiska odpadów przy ulicy Piłsudskiego w Trzebini.

Na wniosek burmistrza Trzebini – Adama Adamczyka uchwała Rady Miasta Trzebini w sprawie wyrażenia zgody na wykup na rzecz Gminy Trzebinia prawa wieczystego użytkowania wspomnianej nieruchomości, będącej w użytkowaniu wieczystym Usług Komunalnych „Trzebinia”, została podjęta podczas sesji w dniu 25 września 2015 roku.

Przedmiotem wykupu są działki o łącznej powierzchni 0,2427 ha, na których znajdują się m. in.: budynek administracyjno-biurowy o powierzchni użytkowej 575 metrów kwadratowych, droga dojazdowa, miejsca postojowe, zieleńce i trawniki.

– Wykupiony budynek będzie przez gminę przeznaczony na wydzierżawienie lub wynajem pomieszczeń dla podmiotów zewnętrznych jak: Usługi Komunalne „Trzebinia”, Miejski Zarząd Nieruchomości, notariusz, czy organizacje pozarządowe. Ponadto będzie służył do sprzedaży opodatkowanej – poinformował w czasie sesji Paweł Korbiel, naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Trzebini.

W trakcie sesji nie podano do publicznej wiadomości za jaką cenę nieruchomość ma zostać wykupiona przez gminę. Informacji na ten temat burmistrz nie podał także w projekcie przygotowanej na sesję uchwały.

Tekst i zdjęcie: Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij