Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > Komunalne mieszkanie kupicie z bonifikatą

Komunalne mieszkanie kupicie z bonifikatą

Opublikowano:

Do końca 2017 roku najemcy lokali mieszkalnych stanowiących własność Gminy Trzebinia będą mogli uzyskać wysokie bonifikaty w przypadku ich wykupu.


Na ostatniej sesji Rada Miasta Trzebini przyjęła nową uchwałę o sprzedaży lokali mieszkalnych stanowiących własność Gminy Trzebinia. Upoważniono w niej burmistrza do udzielenia bonifikaty w wysokości 50 procent w przypadku sprzedaży lokali mieszkalnych na rzecz dotychczasowych najemców wraz z oddaniem ułamkowej części gruntu w użytkowanie wieczyste.

O wykup mieszkania z bonifikatą będą mogli ubiegać się ci najemcy, którzy nie zalegają z żadnymi opłatami z tytułu najmu lokalu mieszkalnego. Najemca będzie przy tym zobowiązany do pokrycia kosztów wykonania operatu szacunkowego mieszkania przez rzeczoznawcę.

Gmina Trzebinia jest właścicielem 186 lokali mieszkalnych w budynkach wspólnot mieszkaniowych, które są zajmowane przez najemców na podstawie umów najmu. Dotychczas lokale mieszkalne mogły być sprzedawane na rzecz najemców za sto procent ich wartości. W związku z licznymi pytaniami najemców o bonifikaty trzebińscy rajcy podjęli uchwałę o wprowadzeniu 50 procentowego upustu przy sprzedaży gminnych lokali mieszkalnych.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij