Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > Kostka i Piszczek postulują oznakowanie zabytków

Kostka i Piszczek postulują oznakowanie zabytków

Opublikowano:

Andrzej Kostka – społeczny opiekun trzebińskich zabytków oraz Tomasz Piszczek – radny Rady Miasta Trzebini wystąpili do władz naszej gminy z wnioskiem o właściwe oznakowanie najważniejszych trzebińskich zabytków.


– Na prośbę mieszkańców, miłośników trzebińskiej historii i coraz liczniej odwiedzających naszą gminę turystów wnioskujemy i zwracamy się z ogromną prośbą o właściwe oznakowanie naszych historycznych pereł obejmujących: Dwór Zieleniewskich, Szyb Zbyszek, Synagogę Kupiecką i Cmentarz Żydowski w Trzebini oraz Pałac Florkiewiczów w Młoszowej i Starą Hutę w Płokach – piszą w swoim wniosku Andrzej Kostka i Tomasz Piszczek.

– Obecność przy trzebińskich drogach tych cennych historycznie obiektów często umyka zarówno turystom jak i naszym mieszkańcom z uwagi na brak stosownego oznakowania praktykowanego w większości polskich i europejskich gmin w postaci brązowych tablic z nazwami zabytków. Dodać należy, że wykonanie takich oznaczeń może się przyczynić do szerokiej promocji naszej małej ojczyzny podczas ważnych wydarzeń, jak chociażby międzynarodowy wyścig kolarski Tour De Pologne, który będzie przebiegał przez naszą gminę – podkreślają Andrzej Kostka i Tomasz Piszczek.

Wnioskodawcy postulują, by oznakowania wykonać i ustawić jeszcze przed zaplanowanymi na lipiec Światowymi Dniami Młodzieży, na czas których do naszej gminy przybędzie kilka tysięcy pielgrzymów z Francji.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij