Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > Miliony złotych na oświetlenie uliczne

Miliony złotych na oświetlenie uliczne

Opublikowano:

Z roku na rok rosną wydatki na oświetlenie uliczne w Gminie Trzebinia. W roku 2015 wydatkowano na ten cel 2.192.045 złotych. Z kolei w roku 2016 zaplanowano wydatki na oświetlenie uliczne na poziomie 2.253.300 złotych.


W roku 2015 Gmina Trzebinia wydała 1.424.671 złotych na zakup i dystrybucję energii potrzebnej do oświetlenia ulic i placów. Dalsze 502.836 złotych przeznaczono na realizację zadań związanych z konserwacją i eksploatacją oświetlenia ulicznego, a 264.538 złotych wydatkowano na inwestycje oświetleniowe.

Staraniem Gminy Trzebinia w minionym roku wykonano zadania inwestycyjne związane oświetleniem ulic: Dworskiej w Płokach, Kamiennej w Bolęcinie, Kazimierza Wielkiego w Dulowej, Kolejowej w Bolęcinie (II i III etap) oraz Na Wzgórze i Kochanowskiego w Trzebini. Oprócz tego wykonano oświetlenie solarne ulicy Wiśniowej w Trzebini.

Ponadto w ubiegłym roku opracowano dokumentację projektową potrzebną do wykonania oświetlenia ulic: Bolesława Chrobrego i Przerwy Tetmajera w Dulowej, Wodnej w Bolęcinie, Śliskiej w Młoszowej oraz Zielonej, Harcerskiej i Młyńskiej w Trzebini.

***
Natomiast w roku 2016 Gmina Trzebinia planuje wydać 1.450.000 złotych na zakup i dystrybucję energii potrzebnej do oświetlenia ulic i placów. A oprócz tego zarezerwowano 650.000 złotych konserwację i eksploatację oświetlenia ulicznego oraz 145.800 złotych na inwestycje oświetleniowe.

W bieżącym roku zaplanowano wykonanie oświetlania ulic: Śliskiej w Młoszowej, Przerwy Tetmajera w Dulowej oraz Harcerskiej w Trzebini.

Oprócz tego przewidziano opracowanie dokumentacji projektowej oświetlenia ulic: Mieszka I w Dulowej, Szybowej w Karniowicach oraz Ładnej i Bartosza Głowackiego w Trzebini. Oprócz tego wykonana zostanie dokumentacja projektowa oświetlenia przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic: Florkiewicza i Szembeka w Młoszowej.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij