Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Nie wszyscy radni poparli inicjatywę burmistrza

Nie wszyscy radni poparli inicjatywę burmistrza

Opublikowano:

Gmina Trzebinia przekaże 95 tysięcy złotych Towarzystwu Budownictwa Społecznego w Chrzanowie na opracowanie dokumentacji projektowej kolejnego bloku mieszkalnego na Osiedlu ZWM w Trzebini.

Na wniosek burmistrza Trzebini uchwałę w tej sprawie Rada Miasta Trzebini podjęła na styczniowej sesji.

Jednak nie wszyscy radni opowiedzieli się za przyjęciem uchwały wniesionej pod obrady przez burmistrza. Za uchwałą głosowało 12 radnych, 6 było przeciwnych, a 3 wstrzymało się od głosu. Część z radnych przed głosowaniem wyraziła swoje obawy w tej sprawie.

– Będzie to trzecia inwestycja chrzanowskiego TBS na Osiedlu ZWM. Chciałem zapytać ile to wszystko będzie nas kosztowało? Ponadto chciałbym wiedzieć, jakie korzyści z tego będzie miała gmina? Z tego co wiem, to czynsze od mieszkańców tych budynków trafiają do chrzanowskiego TBS-u, a gmina ma przecież własną spółkę, tj. Miejski Zarząd Nieruchomości, który mógłby zająć się tym tematem – stwierdził Waldemar Wszołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Trzebini.

– 95 tysięcy złotych jest potrzebne na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej nowego budynku. Z kolei dokumentacja ta jest niezbędna, by TBS mógł się starać o preferencyjną pożyczkę na budowę bloku w Banku Gospodarstwa Krajowego. W chwili obecnej nie możemy powiedzieć ile inwestycja będzie kosztować, gdyż jej koszt będziemy znali dopiero po opracowaniu projektu – wyjaśniła w imieniu burmistrza Krystyna Barbara Siemek, wiceburmistrz Trzebini.

Na tym jednak wątpliwości radnych nie zostały rozwiane.

– Chciałbym byśmy uwierzyli w rządowy program „Mieszkanie Plus”, do którego akces zgłosił burmistrz Adamczyk i który to program będziemy popierać w całej rozciągłości, jako szansę na rozwój mieszkalnictwa w Trzebini. Dlatego nie rozdrabniajmy się na kolejną inwestycję chrzanowskiego TBS-u, do którego już sporo dopłaciliśmy i wciąż dopłacamy, jak ma to miejsce w przypadku mieszkań w bloku przy ulicy Kopernika – apelował do radnych Stefan Adamczyk, przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości Rady Miasta Trzebini.

– Skierujmy uwagę na to, co jest realne i perspektywiczne. Nie wierzę w to, że chrzanowski TBS otrzyma preferencyjny kredyt na budowę bloku z Banku Gospodarstwa Krajowego skoro rządowym priorytetem ma być program „Mieszkanie Plus” – dodał Stefan Adamczyk.

– Jeżeli chrzanowski TBS będzie występował o pożyczkę na budowę trzeciego bloku na Osiedlu ZWM, to zapewne będzie też chciał zasiedlić nowe mieszkania nie tylko mieszkańcami z Trzebini, ale i tymi z Chrzanowa. Ponadto nie mamy pewności, że 95 tysięcy złotych, jakie przekażemy spółce na opracowanie projektu, będzie z naszej strony jedynym wsparciem tej inwestycji – podzielił się swoimi obawami radny Wojciech Hajduk.

***

Przypomnijmy, że chrzanowski TBS zbudował już dwa bloki mieszkalne na trzebińskim Osiedlu ZWM. Ostatni z nich zasiedlony został w grudniu 2016 roku, a na jego budowę oprócz działki Gmina Trzebinia przeznaczyła ponad 2,2 mln zł.

Robert Siwek

Na zdjęciu zasiedlony niedawno drugi blok chrzanowskiego TBS-u na trzebińskim Osiedlu ZWM (Fot.: Robert Siwek 2017).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij