Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Nie zabiorą szkołom pieniędzy za czas strajku

Nie zabiorą szkołom pieniędzy za czas strajku

Opublikowano:

Co stanie się z pieniędzmi przeznaczonymi w budżetach gminnych placówek oświatowych na wynagrodzenia nauczycieli, którzy jednak w ostatnim czasie nie pracowali, ale strajkowali?

Tematem zainteresował się radny Piotr Szybalski podczas sesji Rady Miasta Trzebini w dniu 26 kwietnia 2019 roku.

– W związku ze strajkiem w szkołach chciałem zapytać co stanie się z pieniędzmi, które nie zostaną wypłacone nauczycielom? W jaki sposób zostaną one zagospodarowane i czy pozostaną one w dyspozycji dyrektorów szkół, bo są to środki znaczone i powinny trafić na wynagrodzenia? W jaki sposób będą one mogły zostać wykorzystane w poszczególnych placówkach oświatowych? – dopytywał Piotr Szybalski.

Odpowiedzi na zadane pytania niezwłocznie udzieliła Anita Lipnicka – zastępczyni burmistrza Trzebini odpowiedzialna za sprawy oświatowe.

– Dokonaliśmy bardzo wnikliwej analizy prawnej tego problemu, gdyż rozumiemy nauczycieli i problem znamy, ale też musimy się w tej kwestii kierować zgodnością z przepisami prawa. Nasze stanowisko w tej sprawie będzie zapewne pomocne dla dyrektorów szkół – stwierdziła Anita Lipnicka.

– A ponieważ to dyrektor szkoły dysponuje środkami budżetowymi zabezpieczonymi dla danej jednostki, to właśnie on decyduje o ich wydatkowaniu i my nie możemy wpływać na dyrektorów jak te środki mają być zagospodarowane. Potrzeb jest dużo i zapewne dyrektorzy placówek będą wiedzieć najlepiej na co wydać te pieniądze. Byli też nauczyciele, którzy pracowali podczas strajku i być może trzeba będzie im zapłacić za dodatkowe godziny pracy. My w każdym razie pozostawiamy te środki w szkołach – wyjaśniła Anita Lipnicka.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij