Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Nowy wóz bojowy dla druhów z Trzebini

Nowy wóz bojowy dla druhów z Trzebini

Opublikowano:

Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebini zyskają w niedługim czasie nowy wóz do działań ratowniczych i pożarniczych.

Koszt zakupu nowego, lekkiego wozu bojowego dla OSP Trzebinia wyniesie 150 tysięcy złotych. Trzecią część tej kwoty już w czerwcu bieżącego roku przyznało jednostce Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dalsze 100 tysięcy złotych w formie dotacji celowej wyłoży Gmina Trzebinia. Uchwałę w tej sprawie podjęto na lipcowej sesji Rady Miasta Trzebini.

– Nowy wóz bojowy będzie tańszy w eksploatacji i co najważniejsze zapewni druhom odpowiednie warunki do prowadzenia działań ratowniczych, a co za tym idzie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy – poinformował na sesji Krzysztof Świątek, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miasta w Trzebini.

Dotychczasowy samochód pożarniczy użytkowany przez OSP Trzebinia ma już 24 lata i jest mocno wysłużony.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij