Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > O dwie gminne drogi publiczne więcej

O dwie gminne drogi publiczne więcej

Opublikowano:

Rada Miasta Trzebini podjęła uchwałę o zaliczeniu do kategorii dróg publicznych gminnych dwóch nowych dróg, które zbudowane zostały w ubiegłym roku w centrum Trzebini oraz w pobliżu Czyżówki.


Chodzi o drogę wykonaną obok nowego Komisariatu Policji w Trzebini, która łączy ulicę Ochronkową z ulicą Żmirka oraz o drogę zbudowaną po wschodniej stronie Elektrowni Siersza, która stanowi obwodnicę Czyżówki.

– Z zapisów Ustawy o drogach publicznych wynika, że rada gminy po zasięgnięciu opinii właściwego zarządu powiatu może zaliczyć drogi służące miejscowym potrzebom do kategorii dróg gminnych. Nadanie przedmiotowej kategorii drogi pozwoli na efektywne planowanie ich przebudowy i remontów oraz zarządzania tymi drogami zgodnie z przepisami wynikającymi z ustawy o drogach publicznych. Zaliczenie drogi do kategorii drogi gminnej stanowi podstawę do nadania numeracji przez Zarząd Województwa Małopolskiego – czytamy w uzasadnieniu do podjętej przez radnych uchwały.

(RS)

Na zdjęciu fragment obwodnicy Czyżówki od strony Bukowna.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij