Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Postanowili dołożyć do konserwacji potoków

Postanowili dołożyć do konserwacji potoków

Opublikowano:

Gmina Trzebinia przekaże w 2017 roku Województwu Małopolskiemu dotację w wysokości 70 tysięcy złotych z przeznaczeniem na realizację prac konserwacyjnych na potokach przepływających przez miasto i trzebińskie sołectwa.

Uchwałę w tej sprawie Rada Miasta Trzebini podjęła na sesji w dniu 28 kwietnia 2017 roku.

W 2017 roku planowana jest realizacja prac konserwacyjnych na potoku Dulówka w Dulowej, na potoku Młoszówka w Młoszowej i Pile Kościeleckiej, na potoku Karniowskim w Psarach, Karniowicach i Dulowej oraz na potokach Pstrużnik i Ropa w Trzebini.

Za prawidłową realizację prac konserwatorskich będzie odpowiadał Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie.

– Apeluję do wszystkich radnych o podjęcie tej uchwały. Te pieniądze zostaną wydane w dobrze pojętym interesie lokalnej społeczności. Dzięki regulacji potoków przepływająca w nich woda nie będzie podczas ulewnych deszczów podtapiała budynków i gruntów oraz podmywała dróg i chodników – mówił podczas procedowania uchwały radny Tomasz Piszczek z Psar.

(RS)

Na zdjęciu koryto potoku Karniowskiego w Psarach. Fot.: Robert Siwek © 2017.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij