Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Przebudowali ślepy odcinek ulicy Kościuszki

Przebudowali ślepy odcinek ulicy Kościuszki

Opublikowano:

Staraniem Gminy Trzebinia przebudowany został ślepy odcinek ulicy Kościuszki, który stanowi miejsce postoju dla samochodów oraz ważny trakt pieszy łączący okolice Małego Rynku i tamtejsze przystanki autobusowe z centrum miasta.

Przed przebudową wspomniana część ulicy Kościuszki znajdowała się w kiepskim stanie technicznym. Łaty, spękania i liczne dziury w jezdni nie były powodem do chluby dla miasta. Tym bardziej, że każdego dnia traktem tym przemieszcza się sporo ludzi do i z centrum miasta.

Na zlecenie Gminy Trzebinia realizacją robót budowlanych zajmowało się wyłonione w postępowaniu przetargowym Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Eksportowe WIKOS z Olszyn w Gminie Babice. Zakres robót objął między innymi: wycinkę dziesięciu drzew, prace rozbiórkowe, wykonanie kanalizacji deszczowej oraz przebudowę ulicy i chodników. Koszt zadania to 535 tysięcy złotych.

Trzeba przyznać, że po przebudowie ulica wygląda bardzo efektownie. Wielu osobom nie podoba się jednak, że na krótkiej i spokojnej ulicy ustawiono aż kilkanaście znaków drogowych, z których większość służy do oznaczenia początku i końca usytuowanych przy jezdni w formie kilkustanowiskowych wysepek miejsc do parkowania samochodów.

(RS)

Na zdjęciu fragment przebudowanego ślepego odcinka ulicy Kościuszki w Trzebini.

 

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij