Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > PSZOK w Trzebini znów otwarty

PSZOK w Trzebini znów otwarty

Opublikowano:

Po kilku miesiącach przerwy w naszej gminie znów został otwarty Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

PSZOK został udostępniony mieszkańcom w sobotę 6 kwietnia 2019 roku na terenie byłego składowiska odpadów komunalnych przy ulicy Piłsudskiego w Trzebini (naprzeciwko Szybu Zbyszek).

Już w pierwszy dzień ponownego otwarcia punktu skorzystało z niego wielu mieszkańców Trzebini, co tylko potwierdza tezę, że taki obiekt jest w naszej gminie bardzo potrzebny.

– Z PSZOK-a mogą korzystać zarówno mieszkańcy prywatnych posesji jak i bloków – czytamy na stronie internetowej Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie.

Trzebiński punkt, tak samo jak ma to miejsce w Libiążu, będzie czynny w każdą sobotę w godzinach od 7:00 do 15:00.

Do PSZOK-a można oddawać ponad 30 rodzajów różnych odpadów, w tym między innymi: tworzywa sztuczne, odpady budowlane i rozbiórkowe z wyjątkiem zawierających azbest, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, odpady wielkogabarytowe, odpady zielone, baterie i akumulatory z wyjątkiem zawierających rtęć, tekstylia, zużyte opony od pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Z pełną listą odpadów przyjmowaną przez punkt wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się na stronie internetowej Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie pod adresem: http://www.mzgk.chrzanow.pl/system-gospodarowania-odpadami-komunalnymi/pszok-leki-baterie

Przypomnijmy, że o podjęcie starań o ponowne otwarcie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w naszej gminie na sesji Rady Miasta Trzebini w listopadzie ubiegłego roku zaapelował do burmistrza Trzebini – Jarosława Okoczuka radny Wojciech Hajduk. O sprawie pisaliśmy na naszym portalu w tekście, do którego link podajemy poniżej: http://wtrzebini.pl/samorzad-i-biznes/hajduk-chce-by-pszok-pozostal-w-trzebini/

Robert Siwek

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij