Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Radny Piszczek zabiega o bezpieczeństwo uczniów

Radny Piszczek zabiega o bezpieczeństwo uczniów

Opublikowano:

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, dlatego na lipcowej sesji radny Tomasz Piszczek ponowił wniosek o odnowienie na drogach przed trzebińskimi placówkami oświatowymi poziomych znaków ostrzegawczych – uwaga na dzieci.

Przypomnijmy, że z wnioskiem o odnowienie wspomnianych znaków drogowych radny Tomasz Piszczek wystąpił po raz pierwszy na marcowej sesji Rady Miasta Trzebini.

– To co jest związane z bezpieczeństwem mieszkańców, a zwłaszcza bezpieczeństwem dzieci, powinniśmy traktować nadrzędnie. Dlatego proszę o odnowienie na drogach przed naszymi szkołami i przedszkolami wyblakłych poziomych znaków ostrzegawczych, które winny wzmóc czujność kierowców przed poruszającymi się w obrębie placówek oświatowych dziećmi – apelował wówczas radny Tomasz Piszczek.

Apel radnego poważnie potraktowały władze Gminy Trzebinia, które zleciły odnowienie oznakowań przed placówkami oświatowymi na drogach gminnych – m. in. przy Szkole Podstawowej nr 6 w Trzebini (Osiedle Gaj).

Problem w tym, że większość trzebińskich szkół i przedszkoli znajduje się jednak przy drogach powiatowych oraz drodze krajowej i wojewódzkiej, gdzie oznakowania jak dotąd nie zostały odnowione.

– Wnoszę o odnowienie poziomych znaków drogowych – uwaga na dzieci – przed wszystkimi trzebińskimi placówkami oświatowymi i proszę władze miasta o interwencję w tej sprawie w Powiatowym Zarządzie Dróg w Chrzanowie, Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz krakowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – zaapelował podczas lipcowej sesji rady Tomasz Piszczek.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij