Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > Rosną koszty likwidacji dzikich wysypisk

Rosną koszty likwidacji dzikich wysypisk

Opublikowano:

W roku 2015 Gmina Trzebinia ponad trzykrotnie więcej pieniędzy wydała na likwidację dzikich wysypisk niż miało to miejsce w roku 2014.


W roku 2014 trzebińskie władze samorządowe sfinansowały likwidację 6 dzikich wysypisk za kwotę 46.653 złote. Natomiast w roku 2015 Gmina Trzebinia zlikwidowała 8 dzikich wysypisk, na co wydatkowała z publicznych pieniędzy aż 149.836 złotych.

Na nasze pytanie dotyczące ilości ton odpadów zebranych ze zlikwidowanych w 2014 i 2015 roku dzikich wysypisk władze Gminy Trzebinia nie udzieliły odpowiedzi, mimo że informacja na ten temat nie stanowi tajemnicy, a gmina powinna posiadać tego typu dane, skoro zleciła likwidację dzikich wysypisk za publiczne pieniądze.

Mieszkańcy Gminy Trzebinia, którzy zauważą dzikie wysypiska na terenie gminy, mogą takie przypadki w celu ich likwidacji zgłaszać w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Trzebini.

W 2015 roku pracownicy Urzędu Miasta w Trzebini interweniowali siedem razy u właścicieli gruntów, na których znajdowały się dzikie wysypiska, zobowiązując ich do uprzątnięcia terenu.

W przypadkach, gdy nie można ustalić sprawcy, który doprowadził do powstania dzikiego wysypiska, to właśnie właściciel gruntu, na którym ono powstało, musi uprzątnąć teren.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij