Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Rozliczyli się za wybudowany blok

Rozliczyli się za wybudowany blok

Opublikowano:

Podczas sesji w dniu 27 stycznia 2017 roku na wniosek burmistrza Trzebini radni podjęli uchwałę o przeznaczeniu 226 tysięcy złotych na wniesienie wkładów i objęcie udziałów w Towarzystwie Budownictwa Społecznego w Chrzanowie.

– Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Chrzanowie zwróciło się o przekazanie środków z budżetu gminy w wysokości 226 tysięcy złotych w związku z zakończeniem i rozliczeniem budowy budynku nr 2 położonego na Osiedlu ZWM w Trzebini w formie aportu złotowego w zamian za objęcie 226 udziałów o wartości 1 tysiąca złotych za każdy z nich – poinformował na radnych na sesji Bogdan Stolarz, kierownik Referatu Gospodarki Mieszkaniowej Urzędu Miasta w Trzebini.

W poprzednich latach Gmina Trzebinia w takiej samej formie (wniesienie wkładów i objęcie udziałów) przekazała Towarzystwu Budownictwa Społecznego w Chrzanowie 2.000.000 złotych na budowę wspomnianego bloku. Ponadto przekazała pod inwestycję działkę budowlaną.

Podana w uchwale kwota 226 tysięcy złotych stanowi ostateczny koszt do końcowego rozliczenia całego zadania. Przy czym całkowity koszt inwestycji wyniósł 2.665.073 złote. Różnica w kwocie 439.073 złote została pokryta partycypacją najemców.

– Wszystkie lokale w wybudowanym bloku zostały zasiedlone w grudniu 2016 roku przez mieszkańców Gminy Trzebinia – pokreślił kierownik Bogdan Stolarz.

Przypomnijmy, że w drugim bloku zbudowanym na Osiedlu ZWM w Trzebini przez chrzanowski TBS zostało oddanych do użytku 18 mieszkań.

Robert Siwek

Na zdjęciu na pierwszym planie nowy (drugi już blok mieszkalny) zbudowany na Osiedlu ZWM przez chrzanowski TBS. W głębi po lewej pierwszy budynek zbudowany przez chrzanowską spółkę. Fot.: Robert Siwek 2017.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij